12 مزیت ERP

راه حل های امروز برنامه ریزی منابع انسانی (ERP) دارای مجموعه ای از ویژگی های منحصر به فرد است که مزایای بی شماری را برای کسب و کارها به همراه دارد. در این پست از بلاگ نومانو مزایای اصلی ERP را بررسی خواهیم کرد.

 

۱. صرفه جویی در هزینه:

شاید بزرگترین مزیت سیستم های ERP این باشد که می توانند از راه های مختلف در هزینه های شرکت شما صرفه جویی کنند. با اتوماسیون سازی بسیاری از کارهای ساده و تکراری، خطاها و نیاز به اضافه کردن کارمندان را به حداقل می رسانید. شفافیت بین شرکت ها، ردیابی ناکارآمدی هایی را که باعث افزایش هزینه ها می شوند، آسان تر می کند و منجر به استقرار و بهره مندی از همه منابع، از نیروی کار تا موجودی کالا و دارایی مالی تا تجهیزات می شود.

 

۲. شفافیت گردش کار در ERP

با وجود همه گردش کارها و اطلاعات در یک مکان، کارکنانی که به سیستم دسترسی دارند می توانند وضعیت پروژه ها و عملکرد وظایف مختلف کسب و کار که مرتبط با شغل شان هست را مشاهده کنند. این بینش و شفافیت ممکن است برای مدیران و رهبران بسیار ارزشمند باشد و بسیار سریعتر و آسانتر از جستجوی اسناد و درخواست از همکاران برای به روزرسانی است.

 

۳. گزارش / تجزیه و تحلیل:

داده ها فقط در صورتی مفید هستند که شرکت ها بتوانند آن ها را تجزیه و تحلیل و درک کنند و ERP در این امر می تواند به شرکت ها کمک کند. راه حل های برجسته و پیشرو دارای ابزارهای گزارش و تجزیه و تحلیل مؤثری هستند که به کاربران این امکان را می دهند تا نه تنها KPIها را ردیابی کنند، بلکه هر معیار یا مقایسه ای را که آرزویش را دارند نمایش دهند. از آنجا که ERP همه جانبه و جامع است، می تواند به یک شرکت کمک کند تا درک کند که چگونه یک تغییر یا مشکل در طول یک فرآیند و پروسه در یک بخش، کل شرکت را تحت تأثیر قرار می دهد.

 

۴. بینش / هوش تجاری  و ERP

از آنجا که ERP ها می توانند به داده های مختلف شرکت دسترسی پیدا کنند، این سیستم ها می توانند روندهای تأثیرگذار را کشف کرده و بینش گسترده ای در زمینه کسب و کار ارائه دهند. این امر منجر به تصمیم گیری بهتر توسط رهبران سازمان می شود که اکنون به راحتی به همه داده های مربوطه دسترسی دارند.

 

۵. انطباق نظارتی و امنیت داده ها:

استانداردهای گزارشگری مالی و قوانین امنیتی به طور مکرر تغییر می کنند و یک ERP می تواند به شرکت شما کمک کند تا ایمن و سازگار بماند. ERP با ردیابی چرخه عمر هر معامله و تراکنش، از جمله پایبندی به گردش کار مورد تأیید، یک مسیر و دنباله حسابرسی را فراهم می کند. همچنین کسب و کارها ممکن است احتمال خطا و انطباق مربوط به اتوماسیون را کاهش دهند. نرم افزار ERP گزارش های مالی متناسب با استانداردها و مقررات را ارائه می دهد و برنامه های SaaS (نرم افزار به عنوان یک سرویس) از تجهیزات خوبی برای کمک به شرکت های منطبق با PCI-DSS برخوردار هستند.

 

۶. مدیریت ریسک:

فناوری ERP از چند طریق ریسک را کاهش می دهد. کنترل دسترسی به اجزای خاص و گردش کار تأیید شده می تواند کنترل های مالی را بهبود بخشیده و کلاهبرداری را کاهش دهد. علاوه بر این، داده های دقیق تر خطاهایی را که منجر به کاهش فروش یا جریمه می شود، از بین می برند. و سرانجام، توانایی دیدن وضعیت عملیات و ساز و کارها، کارکنان را قادر می سازد تا به سرعت از عهده خطرات ناشی از ساختارشکنی های کسب و کار برآیند.

12 مزیت ERP

۷. امنیت داده ها در برنامه ریزی منابع انسانی

ارائه دهندگان ERP درک می کنند که سیستم شما داده های حساس و مهمی را در خود جای داده و اقدامات لازم را برای اطمینان از امنیت آن ها انجام می دهد. با افزایش حجم و مقیاس حملات سایبری، این اهتمام و نظارت بیش از هر زمان دیگری حائز اهمیت است. به ویژه نرم افزار ERP ابری از پروتکل های امنیتی پیشرفته استفاده می کند تا اطمینان حاصل کند که شرکت شما قربانی حمله مخربی نخواهد شد.

 

۸. همکاری و مشارکت در ERP

کارمندان وقتی با هم کار می کنند بیشترین تأثیرگذاری و کارایی را دارند. راه حل های ERP به اشتراک گذاشتن اطلاعات – مانند سفارشات خرید، قراردادها و سوابق پشتیبانی مشتری – در بین تیم ها را آسان می کند. با دسترسی مناسب کارمندان به داده های مربوط به عملکردهای تجاری و وظایف کسب و کار، دیوارهای بین ادارات از میان برداشته می شوند.

 

۹. مقیاس پذیری:

سیستم ERP مناسب مقیاس پذیر و انعطاف پذیر خواهد بود تا بتواند نیازهای شرکت شما را برای امروز و آینده قابل پیش بینی و نه چندان دور تأمین کند. سیستم های ابری به ویژه با تغییرات عملیاتی جزئی و بزرگ حتی با افزایش میزان داده هایی که سازمان ثبت می کند و تقاضا برای دسترسی به آن ها افزایش می یابد، سازگار می شوند.

 

۱۰. انعطاف پذیری در ERP

در حالی که نرم افزار ERP به کسب و کارها کمک می کند تا بهترین راهکارها را دنبال کنند، انعطاف پذیری برای پشتیبانی از فرایندها و اهداف منحصر به فرد را نیز ارائه می دهد. این سیستم به مدیران این امکان را می دهد تا گردش کاری خاص شرکت را ایجاد کرده و گزارش های خودکار مهم را برای دپارتمان ها و مدیران مختلف ارائه کنند. ERP نوآوری و خلاقیت سازمان شما را افزایش می دهد.

 

۱۱. سفارشی سازی:

در حالی که اکثر شرکت ها دریافته اند که سیستم های ERP مدرن به روشی متفاوت و مبتکرانه از کسب و کارشان پشتیبانی می کنند، برخی از شرکت ها باید به قابلیت های داخلی گسترده خود اضافه کنند. اگر فرآیندهای تخصصی زیادی دارید، به دنبال یک سیستم توسعه پذیر باشید که به دپارتمان یا کارمندان فناوری اطلاعات شما این امکان را می دهد تا کدی را بنویسند که ویژگی های مورد نیاز را اضافه کند یا بتواند با راه حل های داخلی یا قدیمی ادغام شود. با این حال، قبل از رفتن به مسیر سفارشی، به فرآیندهای خود نگاهی دقیق بیندازید – عملکرد و پیکربندی های پیش ساخته و پشتیبانی شده راه حل های مدرن ERP بر اساس بهترین روش های جمع آوری شده از هزاران شرکت هستند و هدف شان به حداقل رساندن سفارشی سازی است.

 

۱۲.مدیریت مشتری و شریک تجاری:

ERP می تواند روابط شریک و مشتری شرکت را تقویت کند. می تواند بینشی در مورد تأمین کنندگان، شرکت های حمل و نقل و ارائه دهندگان خدمات فراهم کند، همچنین ERP ابری امکان تبادل بهتر و راحت تر اطلاعات را فراهم می کند. وقتی صحبت از مشتری می شود، این راه حل می تواند پاسخ های نظرسنجی، تیکت پشتیبانی، بهره وری و موارد دیگر را ردیابی کند تا شرکت بتواند رضایت مشتری را کسب کند.

 

منبع:

www.netsuite.com

 

مطالب مشابه

پیام بگذارید