اهمیت ERP برای کسب و کارها

سیستم های برنامه ریزی منابع سازمانی (ERP) برای کسب و کارهایی که به دنبال استفاده هوشمندانه از منابع هستند تبدیل به شروط لازم شده اند. آن ها می توانند به رهبران در تخصیص مجدد سرمایه انسانی و مالی یا ایجاد فرایندهای کارآمدتر که بدون کاهش کیفیت یا عملکرد، در هزینه صرفه جویی می کنند، کمک کنند.

ERP همچنین برای برنامه ریزی و ایجاد هماهنگی بسیار کارآمد است. کارمندان می توانند موجودی فعلی کالاها و سفارشات مشتری را با جزئیات مشاهده کنند، سپس سفارشات خرید تأمین کننده و تقاضای آینده را پیش بینی کنند. در صورت لزوم، آن ها می توانند برای رفع مشکلات، تغییراتی ایجاد کنند. نرم افزار برنامه ریزی منابع انسانی ارتباط و همکاری را نیز بهبود می بخشد زیرا کارمندان می توانند شرایط سایر بخش ها را برای اتخاذ تصمیمات خود بررسی کنند.

 

به عنوان یک منبع جامع از داده ها، سیستم برنامه زیزی منابه سازمانی همچنین مجموعه ای از گزارش ها و تجزیه و تحلیل ها را ارائه می دهد که می توانند نقطه تمایز کسب و کار با سایرین باشند. تبدیل حجم گسترده ای از اطلاعات به جدول و نمودارهایی که روندها را به وضوح نشان می دهد و به مدل سازی نتایج احتمالی کمک می کنند، یکی از قابلیت های ERP است که مدیران آن را ارزشمند می دانند.

 

سیستم ERP چگونه کار می کند؟

سیستم های ERP با استفاده از یک ساختمان داده استاندارد و تعریف شده کار می کنند. اطلاعات وارد شده توسط یک بخش بلافاصله در دسترس کاربران مجاز در سراسر کسب و کار قرار می گیرد. این ساختار یکنواخت کمک می کند تا همه به اطلاعات دسترسی داشته باشند. به عنوان مثال، فرض کنیم یک زنجیره محلی تأمین غذا چندین شعبه دارد که اغلب موجودی انبار و پرسنل را به اشتراک می گذارند. از آنجایی که کیفیت، فروش و داده های کارمندان از این شعب به سیستم ERP منتقل می شود، برای نشان دادن اینکه اطلاعات از کدام شعبه است، قالب بندی می شوند.

سپس داده ها در فرآیندهای کسب و کار و روند کاری دپارتمان ها قرار می گیرند. مدیران می توانند ببینند که آیا یک شعبه در جلوگیری از فساد به مراتب بهتر از سایر شعب در شهرهای دیگر بوده یا خیر و برای کشف دلیل آن تلاش کنند. امور مالی می تواند فروش را با اجاره ها مقایسه کند تا به مدیران در تصمیم گیری در مورد صاف کردن بدهی ها کمک کنند.

اهمیت ERP برای کسب و کارها

در صورتی که یک شرکت ماژول هایی برای هر عملکرد اصلی و مهم کسب و کار داشته باشد و ورود به موقع و دقیق داده را تضمین کند، سیستم های ERP بیشترین ارزش را ارائه می کنند. و هرچه ذینفعان بیشتر دسترسی داشته باشند، بهتر است.

هنگامی که یک شرکت از سیستم های تجاری چندین فروشنده استفاده می کند، به طور کلی می توان داده ها را به طور خودکار به ERP منتقل کرد. سپس می توان از این داده ها در سرتاسر نمونه ERP استفاده کرد تا از هر فرآیند یا گردش کاری بهره مند شد.

 

چگونه برنامه ریزی منابع انسانی می تواند یک کسب و کار را بهبود بخشد یا به آن کمک کند؟

ERP شرکت ها را قادر می سازد تا زمینه های کسب و کار را برای یافتن فرصت پیشرفت یا توسعه شناسایی کنند. جذب کاربر مهم است، هرچه تعداد کارمندان بیشتری دسترسی داشته باشند، تیم های بیشتری احتمالاً مشکلات را مشاهده خواهند کرد، خواه افزایش تقاضا برای یک محصول خاص، تأخیر در ارسال از یک تامین کننده یا بحران قریب الوقوع جریان نقدی باشد. سپس کارمندان می توانند به صورت پیشگیرانه موضوع را تا حد ممکن کاهش دهند.

مدیران به طور کلی بر روی نتایج متمرکز هستند – استفاده از اطلاعات برای دستیابی به اهداف، مانند افزایش کارایی، کاهش هزینه ها و پاسخ به تغییر نیازهای مصرف کننده یا شرایط بازار.

برای واحدهای تجاری، نرم افزار برنامه ریزی منابع انسانی یا ERP می تواند بسیاری از کارهایی که مستعد خطا هستند مانند تطبیق حساب، صورتحساب مشتری و پردازش سفارش را به صورت خودکار انجام دهد و اطلاعاتی را که تیم ها برای کارایی بیشتر نیاز دارند فراهم کند.

 

منبع:

www.netsuite.com

 

مطالب مشابه

پیام بگذارید